TBMM Online Randevu Sistemi

E-devlete geçişte gerekli bilişim altyapısının kurulması sürecini yöneten Türksat A.Ş.; vatandaşların TBMM’deki yetkililer ve milletvekillerinden daha rahat randevu alabilmelerini sağlayan ‘Online Randevu Sistemi’nin kurulumu için Java ile işbirliği yaptı. Java’nun gerçekleştirdiği proje ile vatandaşların ‘www.turkiye.gov.tr’ adresinden, TBMM’de ziyaret etmek istedikleri kişilerden çevrimiçi (online) randevu alabilmeleri mümkün kılındı.

Randevu talebinin sonucunun da, ister aynı internet adresinden, ister verilen randevunun günü ve saatinin e-posta adresine bildirilmesiyle takip edilebilmesi sağlandı. Proje, randevu talebinin onaylanmasıyla birlikte, rezervasyon numarası alan vatandaşların uzun bekleme yapmadan, girişlere konulacak cihazlara rezervasyon numarasını okutup barkodlu özel kimlik kartını alarak TBMM’ye giriş yapmasının yolunu açtı.

Kamu Yönetişimi projelerinde bir i-Dönüşüm merkezi olarak Java

Java Kamu Yönetişimi

Bakanlıklar ve diğer Merkez teşkilatında,
Valilikler ve İl Özel İdareleri (Kamu Kurumları Taşra Teşkilatı)’nda,
BİT/KİT Belediye ve Kamu İktisadi Teşekkülleri ve Döner Sermaye İşletmeleri’nde,
BKA, Belediyeler, Muhtarlıklar v.d. yerel yönetim ile bütünleşik,
İnternet, enformasyon ve iletişim teknolojileri kaldıracıyla yönetimden yönetişime geçiş…
Java’nun sunduğu kurumsal yönetişim hizmetleri:

e-Devlet ve e-Belediye projeleri
BT danışmanlığı
TÜBİTAK, CFCV, Dünya Bankası destekli uygulama yazılımı geliştirme projeleri
Web tabanlı, i-Kurum olmak amaçlı Kurumsal Yönetişim Sistemi uygulamaları geliştirme, yerleştirme ve sürdürme hizmetleri
Etkin ve sürdürülebilir i-Dönüşüm projeleri yönetimi ve danışmanlığı
Sivil toplum kuruluşları, meslek kuruluşlarında ve Sanayi kuruluşlarının kümelendiği OSB Organize Sanayi Bölgesi, SB Serbest Bölge ve KSS Sanayi Sitesi gibi noktalarda, ortak satın alma, pazarlama ve diğer girdi maliyetlerini düşürücü İnternet temelli ortaklaşa rekabet platformları.

Hizmet Adı :
TBMM Online Randevu Sistemi

Firma:
Java A.Ş.

Proje Yılı:
2015